Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

Potrzebujesz więcej wiadomości o aktualnej ofercie wypraw górskich? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl/wyprawy/

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, imponujące widoki, a także element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i pokonywaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, że trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych szlaków sprawia, że każdy – również absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemy może jednak sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte kłopoty mogą stać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach warto skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem doświadczonego przewodnika, nie oznacza jednak, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane kierunki podróży

Ogromnym zainteresowaniem wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się oczywiście Karakorum i Himalaje, niemniej jednak z uwagi na wysoki poziom trudności i znaczne koszty większość sympatyków gór nie decyduje się na te rejony. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto polskie firmy aranżują też wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]