Trenuj nie wychodząc z mieszkania – wybierz rower stacjonarny

Rower stacjonarny to doskonałe narzędzie dla tych, którzy nie mają czasu na treningi poza mieszkaniem, a mimo to chcą zachować zadowalającą formę. Jego zalety są podobne do tego, co daje nam tradycyjny rower – może poprawić kondycję, a także wymodelować mięśnie kończyn dolnych i lędźwi. Oprócz tego nie stwarza ryzyka kontuzji, możemy ćwiczyć na nim w każdą pogodę i pozwala na organizowanie treningów trwających tylko kilkanaście minut – o ile, rzecz jasna, korzystamy z niego nie na siłowni, a w swoim mieszkaniu. Nic zatem zaskakującego, iż jest bardzo często kupowany.

Rower stacjonarny – jaki wybrać?

Na rynku dostępne są trzy najważniejsze typy rowerów stacjonarnych – mechaniczne, na magnes oraz elektromagnetyczne. Mechaniczne wyróżniają się najniższą ceną, lecz najłatwiej również je uszkodzić. Rower stacjonarny z magnetycznie generowanym tarciem jest nieco bardziej kosztowny, lecz jednocześnie bardziej solidny oraz wygodniejszy. Rowery tego typu posiadają też często komputer, który pomoże w planowaniu treningów – zlicza spalone kalorie, „przejechany” dystans tętno oraz inne parametry.

Ile wydamy na rower stacjonarny?

Klubowy rower stacjonarny będzie sporym wydatkiem. Szczęśliwie w mieszkaniu nie zawsze będzie on przydatny – doskonale zda egzamin model wyposażony tylko w niezbędne funkcje. Najprostsze modele znajdziemy nawet za mniej niż 300 zł, zaś za dwukrotnie większą sumę sprzedawane są modele z komputerem i wieloma przydatnymi akcesoriami.