biżuteria z cyrkoniami, cyrkonie, pierścionki z cyrkoniami

Biżuteria z cyrkoniami – alternatywa dla diamentu

Podczas procesu tworzenia biżuterii powszechnie używa się przeróżne kamienie szlachetne. Są one estetycznym elementem biżuterii, a przy okazji znacząco zwiększają wartość wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest fakt, że dość nieliczna rzesza ludzi może pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą w posiadanym zbiorze. Na szczęście istnieją też alternatywne sposoby dla przeciętnego człowieka.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to kamienie jubilerskie nie występujące naturalnie w przyrodzie są wytwarzane w pełni syntetycznie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Przeważnie cyrkonia jest bezbarwna, ale okazy składające się z innych minerałów mogą przybierać dowolne kolory lub nawet zmieniać je dzięki działaniu światła. Ze względu na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli gdzie stosuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie znalazły stałe zastosowanie jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, mają one oczywiście także inne zastosowania. Wykorzystuje się je przykładowo w celach medycznych (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), do określania pH w wysokich temperaturach czy też przemyśle. W przeszłości, dzięki swoim właściwościom używane były nawet przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas przepiękna biżuteria z cyrkoniami, zamówić ją można na przykład za pomocą internetu.