Kolczyki z kamieniami – wiesz, które są sztuczne?

Kolczyki z kamieniami znajdziesz na www.bizutik.pl

Chociaż biżuteria może obyć się bez kamieni szlachetnych, to trudno stworzyć bez nich eleganckie kolczyki lub pierścionki. Minerały są w stanie całkowicie zmienić wygląd biżuterii – inny styl mają wszak kolczyki z topazami, inny z kolei te wysadzane bursztynem. Jakie naszyjniki i kolczyki z kamieniami szczycą się największym zainteresowaniem? Które Minerały wykorzystywane przez złotników są naturalne, a które okazują się sztucznymi odpowiednikami? To może zaskoczyć – szczególnie czytelników, którzy nie mają wiedzy o złotnictwie.

Kolczyki z kamieniami sztucznymi

Należy nadmienić, że sporo materiałów wykorzystywanych do produkcji kolczyków z kamieniami to minerały syntetyczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które produkowane są z wapnia i cyrkonu, zaś różne kolory są zasługą tego typu domieszkom, jak chrom lub nikiel. Oprócz cyrkonii, kamieniami sztucznymi okazują się również kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze specjalnego szkła.

Kolczyki z kamieniami – topazy i diamenty

Jubilerzy o wiele chętniej wykorzystują oczywiście minerały naturalne. Najczęstsze to bez wątpienia topazy, mogące mieć barwy od szarych do czerwonych oraz bardzo twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są również z bursztynu, turkusu oraz opalu. Wykorzystanie prawdziwych minerałów zazwyczaj podnosi cenę zakupu takich kolczyków. Dobrze jednak pamiętać, że są to egzemplarze dużo bardziej oryginalne, niż te ze syntetycznymi materiałami.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]