Lampworki – wyjątkowe ozdoby

Zamów lampworki

Z pozoru przywodzą na myśl kolorowe cukierki. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to charakterystyczny typ koralików produkowanych ze stopionego szkła. Niegdyś były produkowane na własną rękę – szkło topiono z użyciem zmienionej lampy na naftę, dlatego też powstała nazwa lampworki. Dziś również można zrobić je w domu, ale bardziej trafionym rozwiązaniem okaże się niewątpliwie zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu warto się na to zdecydować? Do jakich kreacji szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki wykonuje się, jak przed momentem napisaliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej sprawdzi się gazowy palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się odpowiednie szkło, które w wyniku działania ognia rozgrzewa się, a to pozwala na nadanie mu najróżniejszych kształtów. Tasiemki gorącego szkła okręcane są wokół drutu, przez co każdy paciorek ma dziurkę dokładnie w centrum – to sprawia, że lampworki mogą być wykorzystane do wyrobu kolczyków lub naszyjników.

Lampworki – do czego zakładać?

Barwne lampworki doskonale pasują do normalnych kreacji. Szczególnie dobrze łączą się z koszulkami z zabawnymi obrazkami, kolorowymi bluzami i coraz chętniej zakładanymi sneakersami. Nie znaczy to jednak, że będą dobrze wyglądały tylko przy tego rodzaju kreacjach – to tylko sprawa pomysłowości.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]