Naszyjniki z kamieniami naturalnymi i sztucznymi

Chcesz nabyć naszyjniki z kamieniami? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Znajdziemy wśród nich naturalne minerały oraz ich sztuczne odpowiedniki. Potrafią mieć rozmaite kolory – od brązu, przez purpurę, aż po niebieski. Niektóre powinniśmy nosić do eleganckich strojów, inne świetnie będą wyglądały na co dzień. Naszyjniki z kamieniami od wieków szczycą się wielkim uznaniem– zmieniają się realia i mody, ale nadal je często nosimy, a niektóre z nich są ważnymi rodzinnymi pamiątkami. Dobrze więc powiedzieć parę zdań na temat tego, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak później o nie dbać, by wytrzymały wiele lat.

Naszyjniki z kamieniami – który typ?

Różnorodność kamieni wykorzystywanych do produkcji naszyjników jest wielka – obok kryształów, szafiru czy bursztynu, znajdziemy wśród nich też materiały wytwarzane przez człowieka. Najczęściej spotykane to bez wątpienia cyrkonie i kryształki Swarovskiego, które są dość niedrogie, a jednocześnie naszyjniki z kamieniami syntetycznymi świetnie prezentują się przy strojach tak codziennych, jak i wieczorowych.

Jak troszczyć się o naszyjniki z kamieniami?

Minerały szlachetne są zazwyczaj bardzo wrażliwe na zarysowania – przy złym użytkowaniu niełatwo więc je zepsuć. Jak temu zapobiec? Przede wszystkim – zdejmując je zawsze, gdy zachodzi ryzyko ich uszkodzenia – podczas mycia, przy porządkach lub pracach ręcznych. Unikajmy też zakładania kilku naszyjników z kamieniami na raz – mogą się zderzać i tym samym rysować.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]