Nosisz biżuterię z turkusem? To musisz wiedzieć

kup biżuterię z turkusem na www.bizutik.pl

Turkus to jeden z najrzadszych kamieni wydobywanych na Ziemi. Nic zatem dziwnego, że często sięgają po niego jubilerzy, a biżuteria z turkusem jest dla części kupujących synonimem luksusu. Produkowane bywają z jego użyciem broszki, naszyjniki i klipsy, które idealnie łączą się z eleganckimi kreacjami. Na kolor turkusu w szczególnej mierze wpływa miejsce jego wydobycia – między innymi turkusy pochodzące z Iranu są błękitne, natomiast z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że powstały nawet jego imitacje – na przykład chalcedon.

Talizmany, a biżuteria z turkusem

Dobrze nadmienić, że turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na wyjątkowe względy wizualne. W opinii części osób jest bowiem amuletem, który zabezpiecza noszącego przed nieszczęściem. Niewątpliwie w ogromnym stopniu z tego wynika popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, jeśli mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa zakładana nie tylko przez klientów, dla których istotne są tego typu kwestie – zwyczajnie świetnie wygląda.

Jakich rzeczy unikać z biżuterią z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, więc powinniśmy o nią właściwie zadbać. Przede wszystkim należy ściągać ją zawsze, kiedy wykonujemy prace – łatwo wówczas o uszkodzenia. Warto też ściągnąć ją przed kąpielą, gdyż środki myjące mogą niekorzystnie wpłynąć na turkus. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w pudełku wyłożonym delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób rys.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]