Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Jeśli szukasz mystic topazu, koniecznie odwiedź tę stronę

Niepowtarzalny wygląd i nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Choć z pozoru można mylnie stwierdzić, iż to inny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem odpowiedniej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ dużej temperatury i pokrywany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Kolory topazu mistycznego

Odcienie, jakie przybiera topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od kruszcu, jakim jest pokryty. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, że kamień przybiera purpurowy kolor, niebieski z kolei jest skutkiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze skutki daje stosowanie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii czy na Syberii.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Chętnie stosują go więc do produkcji naszyjników, pierścionków czy pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do wieczorowych strojów – świetnie wygląda również na co dzień. Ważna jest również mnogość barw, dzięki której łatwiej możemy wybrać biżuterię do konkretnej kreacji.