Wisiorki z ametystami

więcej o biżuterii z ametystami

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Chinach, Mozambiku, Kenii i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją wielką rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, zaś w skarbcu watykańskim po dziś dzień znajduje się papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Kolczyki czy bransoletki z ametystami warto nosić nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.