Aspirator do odkurzacza – poznaj działanie i główne cechy

Katar u niemowlaka zazwyczaj nie jest niebezpieczną dolegliwością. Jednak pomimo powszechności tego schorzenia i braku większego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak go lekceważyć. Nieodciągana przez długi czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na inne części układu oddechowego oraz uszy, czego wynikiem bywa rozwinięcie się takich dolegliwości jak zapalenie ucha bądź zatok. By tego uniknąć, należy odciągać katar za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosie naszego dziecka. Jak zatem zrobić to bezpiecznie i efektywnie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie usunie katar

Sposobów na odciągnięcie wydzieliny z nosa małego dziecka jest całkiem dużo. Najbardziej znany z nich z nich to z całą pewnością gruszka. Nie jest jednak ona zbyt wygodna w użyciu, a czyszczenie nosa za jej pomocą może być dla malucha bardzo nieprzyjemne. Tym należy wyjaśnić sobie popularność innego typu odciągaczy, które są wygodniejsze i wydajniejsze w użyciu niż gruszki. Najprostsze modele działają na wdech, a bardziej skomplikowane urządzenia to aspiratory zasilane własnym silniczkiem lub podłączane do odkurzacza.

Dlaczego warto używać aspiratora Katarek?

Katarek jest przykładem odciągacza do odkurzacza. Opisywany odciągacz kataru jest łatwy w obsłudze i bardzo efektywny, co wynika z jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko usuwa wydzielinę, ale też wpierw ją rozcieńcza, co ułatwia całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa za pomocą fizjologicznego roztworu soli, co łagodzi objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie malucha. Można go kupić w dwóch wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 55 zł).