Basen dla niemowlaków i starszych dzieci

Choć nawet dekadę temu pływanie noworodków nie było popularne wśród matek, to obecnie coraz więcej z nich postanawia zapisać ich pociechy na basen. Dla niemowląt taka aktywność okazuje się wszak świetnym ćwiczeniem, pozwalającym na lepszy rozwój ich organizmu. Warto też dodać, iż – wbrew obawom niektórych mam – na basen możemy wybrać się z dzieckiem naprawdę szybko, bo nawet od trzeciego miesiąca po urodzeniu. Jednak miejmy na uwadze, iż bobasy będą w pełni bezpieczne jedynie wówczas, gdy wybierzemy się z nimi na odpowiednie zajęcia pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Jak zatem je znaleźć? O czym musimy wiedzieć przy poszukiwaniach? I co osiągniemy wybierając basen dla niemowląt?

Basen dla niemowląt – zalety

Kluczowym atutem basenu dla niemowląt okazuje się z pewnością fakt, że wszechstronnie wspiera zdrowie maluchów. Dzięki ćwiczeniom na pływalni lepiej rozwija się układ oddechowy, rozbudowuje się układ mięśni, zaś delikatne nadal stawy dzieci nie są narażona na przeciążenia, przez co ogranicza się niebezpieczeństwo nadwyrężeń. Basen dla niemowląt to również świetne rozwiązanie przyspieszające naukę celowości ruchowej, przez co najmłodsi prędzej stawiają pierwsze kroki. Warto również zaznaczyć, iż zajęcia na pływalni prowadzone są z innym bobasami – będą więc wspaniałą sposobnością do nauki społecznych relacji z rówieśnikami.

Jak znaleźć basen dla niemowląt?

Mnóstwo matek błędnie uważa, iż ćwiczenia na basenie dla niemowląt stwarzają czasem pewne niebezpieczeństwo, wystarczy jednak z głową podejść do wyboru firmy, jaka przygotowuje te zajęcia. Najbardziej istotne będzie na pewno to, żeby były one prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy nie tylko zadbają o bezpieczeństwo maluchów przebywających na basenie, ale też przygotują właściwe zabawy, dzięki którym te odpowiednio spędzą chwile na pływalni i wyniosą z tego zdrowotne oraz emocjonalne korzyści.