Cierpisz na depresję? Umów się na psychoterapię indywidualną

Celem psychoterapii jest niesienie pomocy jednostkom zmagającym się z problemami natury psychicznej i emocjonalnej. Dla kogo przeznaczona jest psychoterapia indywidualna? Kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Jak pomaga psychoterapia indywidualna?

Pragniesz zwalczyć stany depresyjne, poprawić jakość swojego życia, podnieść samoocenę i pokonać dolegliwości psychosomatyczne? Odwiedź gabinet psychoterapii indywidualnej! Inicjujące spotkania, trwające 50 minut, mają na celu zweryfikowanie potrzeb pacjenta i ustalenie jego oczekiwań. Sesje uczą asertywności, pomagają obniżyć napięcie w ciele, rozwiązać wewnętrzne konflikty, łączą również tradycyjne metody z terapią ruchową. Terapeuta nie sugeruje gotowych rozwiązań, nie narzuca też swojego zdania, a tylko pomaga stawić czoła nowym wyzwaniom, odnaleźć własną ścieżkę i zwalczyć lęki.

Psychoterapia indywidualna – kto korzysta ze spotkań terapeutycznych?

Z psychoterapii indywidualnej korzystają pacjenci borykający się z rozmaitego typu problemami emocjonalnymi, m.in. będącymi wynikiem traumatycznych przeżyć lub długotrwałego stresu. Sesje terapeutyczne dają też wsparcie pacjentom z syndromem DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) oraz osobom mającym trudności z nawiązywaniem prawidłowych relacji. Psychoterapia indywidualna jest także wskazana w stanach niskiej samooceny, przy zaburzeniach depresyjnych, lękowych i problemach z odżywianiem – zwiększa świadomość ciała, pomaga się zrelaksować, jest pomocna przy rozmaitego rodzaju dolegliwościach somatycznych oraz wyraźnie poprawia jakość życia.