Dlaczego warto skorzystać z porad dietetyka

Dietetyk jest lekarzem zajmującym się układaniem diet dla osób z specyficznym zapotrzebowaniem na energię, w taki sposób, aby zapewnić im otrzymanie wszystkich składników odżywczych niezbędnych podczas ich sposobu życia. Korzystając ze swojej wiedzy, błyskawicznie dostosuje on specjalną dietę dla każdego.

Kiedy udać się do dietetyka?

Z dietetykiem warto spotkać się, w sytuacji gdy chcemy zmodyfikować swoją wagę ciała, dowiedzieć się, czy odżywiamy się odpowiednio do potrzeb organizmu, a także, gdy zwiększamy lub obniżamy nasz poziom aktywności ruchowej, co powoduje zmniejszenie lub zwiększenie potrzebnej liczby energii. Spotkanie z dietetykiem zalecane jest również dla ludzi z różnymi chorobami – pomoże on ułożyć plan żywienia niezawierający produktów, które są dla tej osoby zakazane.

Dlaczego wizyty u dietetyka są tak ważne?

Z niezwykłą częstotliwością zdarzają się sytuacje, kiedy to osoba usiłująca sama nadzorować swoje odżywianie – na przykład podczas prowadzenia domowego odchudzania – nieświadomie zagraża swojemu zdrowiu. Niebezpieczeństwo to jest powodowane poważnymi powikłaniami, wynikającymi przede wszystkim z niedostarczenia organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych. Wiele kobiet szuka diet online, przykładowo na amatorskich forach, gdzie jednakże trudno doszukać się specjalistycznych wskazówek. W Krakowie, Łodzi czy innych dużych miastach natomiast działa wielu wykwalifikowanych dietetyków, do których warto zwrócić się o poradę w przypadku otyłości. Są oni obeznani w temacie nieporównywanie lepiej, niż internetowi spece od żywności.