Dom bez pyłu, dymu oraz wirusów – o oczyszczaczach powietrza

Społeczeństwo pomału zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: dym tytoniowy, pyłki kwiatów, kurz, spaliny samochodów czy wirusy i bakterie. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy domu?

Oczyszczacze powietrza – co usuną?

Obecnie najodpowiedniejszym wyjściem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i kurzami. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o znacznej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może stać się jeszcze skuteczniejsze.

Przetestuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia najwyższy poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikronów, co usuwa dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie eliminuje też wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, a jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i proste w obsłudze.