Implanty zębów – prosty sposób na idealny uśmiech

Każdy marzy o posiadaniu śnieżnobiałego uśmiechu. Niestety, nie wszyscy są obdarzeni pięknymi zębami. Mnóstwo pacjentów zmaga się z problemem paradontozy, tj. schorzeniem prowadzącym do straty zębów. Do tego dochodzą przebarwienia, wady zgryzu i innego rodzaju niedoskonałości. Szczęśliwie obecnie każdy może zachwycać białym uśmiechem – trzeba tylko wybrać implanty zębów.

Czym są implanty zębów?

Implant zębowy to nic innego jak sztuczny korzeń, który wszczepiany jest w kość . Teraz używane implanty wytwarza się z tytanu. Mają one wielkość rzeczywistego korzenia, który musi zostać usunięty przed zabiegiem. Na trzonie implantów mocuje się następnie koronę, czyli ceramiczny ząb. Na ten moment za standardowe uważa się implanty mające długość dziesięciu milimetrów. Istnieje także możliwość zamontowania implantu krótszego – o długości jedynie sześciu mm. Implanty w 100% przypominają naturalne zęby, co bez wątpienia jest ich ogromną zaletę. Za sprawą tego osoba, która na skutek choroby czy wypadku straciła własne zęby, ma możliwość znów cieszyć się kompletnym oraz rewelacyjnie prezentującym się uśmiechem.

Implanty zębów – wykwalifikowany stomatolog przede wszystkim

Podejmując decyzję o wszczepieniu implantów, trzeba z całą pewnością uważać na swoje bezpieczeństwo. Właśnie dlatego zaleca się, aby zabieg ten przeprowadzany był jedynie przez szczycącego się dużym doświadczeniem stomatologa, który posiada bogatą wiedzę teoretyczną i praktyczną. Dzięki temu mamy pewność, że rodzaj implantu będzie odpowiednio dobrany, a w następnej kolejności w sposób prawidłowy osadzony w kości. Trzeba pamiętać, że procedura osadzenia implantów zębów to zabieg, który zasadniczo przeprowadza się tylko raz w życiu – implanty raczej nie potrzebują wymiany. Z uwagi na używany surowiec są one także rewelacyjnie tolerowane przez ludzki organizm. Tytan nie powoduje reakcji alergicznych, dzięki czemu implanty można wykorzystywać też u alergików.