Jak działają aparaty do ultradzwięków?

Szukasz aparatu do terapii ultradźwiękowej? Skieruj się tutaj

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci na porządku dziennym stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem właściwie aplikowane ultradźwięki mają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Wykorzystuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a generowana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do łagodzenia bólu, redukowania napięcia mięśniowego oraz usprawnienia przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie przy użyciu właściwego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – sposób działania?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, bazuje na 2 rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają pozytywny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Z kolei efekty termiczne polegają głównie na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, blizn, stawów czy ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku lub przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne lub przenośne?

Funkcjonują 2 warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją świetną kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie podejmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje dużą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z NFZ – najlepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]