Kursy – pierwsza pomoc

W naszym kraju każdego roku umiera parę tysięcy osób wyłącznie dlatego, że obserwatorzy zdarzenia nie są w stanie udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie karetka. Reakcją na tak niechlubne dane są coraz częściej pojawiające się oferty szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności niezbędne do dobrego zachowywania się w chwili zagrożenia życia.

Kursy pierwszej pomocy – formy i metody

Część kursów pierwszej pomocy odbywa się z wykorzystaniem e-learningu. Szkolenia przez Internet są z pewnością o wiele wygodniejsze i tańsze, jednakże nauka ma charakter bardziej teoretyczny. Szkolenia bezpośrednie wykorzystują specjalistyczny sprzęt do przeprowadzania różnego rodzaju treningów z zakresu pierwszej pomocy – mają wymiar praktyczny.

Kursy pierwszej pomocy – elementy szkolenia

Tematy, jakie pojawią się w czasie kursu, są zależne od ustaleń organizatorów z uczestnikami szkoleń. Z pewnością, powinny się w nim pojawić następujące elementy: zabezpieczenie miejsca wypadku i skuteczne wezwanie pomocy. W części praktycznej powinniśmy nauczyć się, jak usunąć ciało obce z dróg oddechowych, tamować krwotoki oraz co zrobić, w przypadku zasłabnięć czy porażenia prądem.