Leczenie stożka rogówki – popraw jakość swojego widzenia

Korekcja stożka rogówki. Zdobądź więcej informacji.

Stożek rogówki to przypadłość, która bardzo ogranicza normalne funkcjonowanie – pogarsza jakość widzenia i może powodować kolejne choroby oczu. Nowoczesne kliniki okulistyczne potrafią na szczęście sprostać tym problemom. Jak zatem wygląda przebieg leczenia stożka rogówki?

Korekta stożka rogówki – geneza schorzenia?

Rogówka to transparentny element gałko ocznej, który silnie koncentruje promienie świetlne. Leży przed tęczówką i jest słabo ukrwiona, jednakże ma dużo nocyceptorów. W okolicy trzeciego dziesięciolecia życia może ulec zniekształceniu polegającemu na ścieńczeniu oraz uwypukleniu w centralnej części. Jest to wynikiem nadwątlenia tkanki, która prawdopodobnie ulega oddziaływaniu rodników. Stożek rogówki wywołuje astygmatyzm i krótkowzroczność, przez co pacjent widzi znacznie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie świetlne. Chorzy uskarżają się też na pieczenie oczu, czasami zdarza się także widzenie podwójne. Keratoconus niejednokrotnie współistnieje z pozostałymi wadami oczu, przykładowo zapaleniem spojówek spowodowanym przez alergię. Na szczęście dzisiaj efektywne leczenie stożka rogówki jest osiągalne. We wczesnej fazie choroba jest korygowana za pomocą soczewek kontaktowych bądź okularów, z czasem jednakże niezbędne jest zgłoszenie się na zabieg w klinice okulistycznej.

Korekcja stożka rogówki – metody wszczepienia pierścieni śródrogówkowych i cross linking

Korekcja stożka rogówki może być prowadzona za pomocą wielu procedur medycznych. Aktualnie najefektywniejszą metodą na poprawę jakości widzenia jest cross linking oraz wszczepienie pierścieni śródrogówkowych. Nowoczesne kliniki okulistyczne podejmują się również korekcji stożka rogówki za pomocą modelowania, tj. zabieg Topoguided. Doskonałe rezultaty dają zabiegi wykorzystujące technologię mapowania rogówki, dzięki czemu można osiągnąć regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie umożliwia niwelowanie miopii czy też niezborności przy pomocy soczewek kontaktowych. Chorzy mogą również po kilku miesiącach udać się na zabieg laserowy, który całkowicie eliminuje wadę wzroku.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]