Maseczka jednorazowa – ogranicz ryzyko choroby wirusowej

Chcesz zamówić maseczkę jednorazową? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Na początku 2020 r. na cały świat padł strach spowodowany ekspresowo rozpowszechniającym się nieznanym dotąd wirusem SARS-CoV-2, który przenosi się drogą kropelkową. W ciągu kilkunastu dni zwiększyło się zatem zapotrzebowanie na różne środki ochrony osobistej, w tym na maseczki jednorazowe.

Dlaczego powinno się używać maseczkę jednorazową?

Obok płynu dezynfekcyjnego, jednorazowe maseczki stały się najbardziej pożądanym środkiem ochrony indywidualnej, pomocnym nie tylko pracownikom służby zdrowia, ale też zwyczajnemu obywatelowi. Są nie do zastąpienia podczas zakupów czy drogi do miejsca pracy, innymi słowy wszędzie tam, gdzie spotyka się większą grupę ludzi nam obcych. Dlaczego trzeba je nosić? Maska jednorazowa zasłania nos i usta, co minimalizuje ryzyko dotarcia patogenów do śluzówki. Powszechnie funkcjonuje opinia, że muszą nosić ją przede wszystkim ludzie chorzy, aczkolwiek dla osób zdrowych również są one posiłkową barierą broniącą przed ewentualnym kontaktem z drobnoustrojami i wirusami, które może przenosić osoba zainfekowana, nie manifestująca jeszcze objawów zarażenia.

Maseczka jednorazowa – wykonać ją samemu czy zamówić u producenta?

Prostą maskę jednorazową można zrobić samemu, lecz warto nabyć taką, wyprodukowaną z tkanin filtrujących używanych w medycynie. Maski ochronne wytwarzane w zakładach cechują się także wyższą jakością oraz trwałością. Takie maski mają wyższą gramaturę i ich ważnym elementem są warstwy stanowiące filtr celulozowy. Nawet jeżeli na krótkie wypady po zakupy zdecydujemy się ubrać maseczkę jednorazową i tak użyjmy takiej, która zapewnia wygodę i nie wywołuje podrażnienia skóry twarzy. Po zdjęciu maseczki stosujmy się do zaleceń wytwórcy, aby właściwie ją zutylizować.

Dane teleadresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]