Masz problemy rodzinne? Terapia małżeńska może Ci pomóc

Po więcej szczegółów o terapii małżeńskiej UK zajrzyj na http://bit.ly/31ok6YP

Każde małżeństwo może przeżywać rozmaite kryzysy. Całe szczęście aktualnie można się z nimi uporać bardzo skutecznie. Świetnym rozwiązaniem jest terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę posiadającego niezbędne kwalifikacje i doświadczenie.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach może okazać się pomocna?

Do terapeuty udają się pary borykające się z najróżniejszymi kłopotami. Fachowiec pomaga pokonać kryzysy mające związek z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, a także pomoże w razie uzależnienia, jednak w takich sytuacjach nierzadko konieczne będzie także specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog udzieli wsparcia w okresie problemów zdrowotnych partnerów czy członków ich rodzin. Jest przydatny w sytuacji, gdy pomiędzy małżonkami pojawiają się konflikty, których nie są w stanie przezwyciężyć samodzielnie. Udział w terapii małżeńskiej pomaga również przezwyciężyć trudności i usprawnić związek. Poprawie ulega komunikacja między małżonkami – dzięku temu ich związek ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie mają potrzeby oraz oczekiwania. Uczy on, że małżeństwo to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale też oferowanie czegoś od siebie. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn , które leżą u podstaw małżeńskich kłopotów. Małżeństwo, które ukończyło terapię małżeńską zdobyło wiedzę niezbędną do tego, aby skutecznie pokonywać kłopoty w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że na chwilę obecną bez problemu można wyszukać polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Znajomość języka polskiego ułatwia proces terapii oraz zwiększa komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na wsparcie specjalisty. Też na emigracji opłaca się zawalczyć o swój związek, który nierzadko właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z najróżniejszymi kłopotami. Powinno się wiedzieć, że terapia to nie coś, czego powinniśmy się wstydzić, a na skutek niej związek jest w stanie wejść na całkiem nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczne wyjście.

Dane teleadresowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339