Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – pozbądź się zanieczyszczeń

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie świeżości nadają jony ujemne, które tworzą się m.in. w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a również wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, neutralizują niemiłe zapachy oraz mają pomyślny wpływ na nasze otoczenie i samopoczucie.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi w rezultacie oddziaływania intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego lub wydzielania się ogromnej ilości ciepła. W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, takich jak ekrany, drukarki czy komputery, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Zdrowe aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, tworzą się poprzez przyłączanie się jednego lub więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach silnie uprzemysłowionych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego aby znowu odczuć czystą i świeżą atmosferę w domu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zalety

Jonizacja wykorzystywana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wychwycić dym z papierosów, niebezpieczne bakterie i wirusy czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie chronicznego osłabienia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną, zaleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w szpitalach, instytucjach publicznych, placówkach oświaty czy biurach, a więc wszędzie tam, gdzie ważne jest skupienie się na wykonywanych zadaniach.