Przy jakich chorobach korzysta się z leczenia witaminą C

Leczenie witaminą staje się ostatnio coraz popularniejsze. Rosnące zainteresowanie tą metodą wynika głównie stąd, że kwas askorbinowy jest jednym ze związków potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a jednocześnie nie jesteśmy w stanie syntezować go samodzielnie. Musimy więc dostarczyć go z zewnątrz – w pożywieniu albo za pomocą specjalnie dobranych suplementów. Te ostatnie działają najsilniej, gdy zaaplikujemy witaminę C dożylnie – w niektórych sytuacjach może to mieć spore znaczenie.

Wlewydożylne witaminy C – wykorzystania

Sporo osób jest przekonana, że wlewy witaminy C może pomóc w leczeniu wielu dolegliwości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak zapalenie, stawów borelioza czy choroby autoimmunologiczne. Sporo jest też głosów twierdzących, że ta procedura przynosi bardzo korzystne efekty, jeśli chodzi o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją odmładzać i dogłębnie odżywiać, powodując tym samym szybszą odnowę, jak również usuwać zmiany na skórze oraz przyspieszać zabliźnianie się.

Witamina C dożylnie – o czym należy wiedzieć?

Wlewy witaminowe, tak jak wszelkie pozostałe sposoby leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. Tym samym nie wolno decydować się na nie bez konsultacji z lekarzem. Przede wszystkim musimy upewnić się, iż wlewy witaminy C nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to niezmiernie istotne w przypadku diabetyków, pacjentów chorych na raka i innych osób z niewydolnością układu odpornościowego. Wlewy witaminy C należy wykonywać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, które zagwarantują nam, że podczas zabiegu obecny będzie doktor.