Sposób na ochronę przed smogiem – maska antysmogowa

Smog to zjawisko atmosferyczne o charakterze nienaturalnym, które może wystąpić zwykle dużego zamglenia i podczas bezwietrznej pogody. Jest on charakterystyczny najczęściej w dużych skupiskach miejskich, gdzie powietrze jest znacznie zapylone. W smogu zawieszone są groźne dla ludzi związki. W jaki sposób można się przed nimi uchronić?

Maska antysmogowa – ochrona przez zapylonym powietrzem

Na ulicach miejscowości w Polsce coraz powszechniejszym widokiem są ludzie noszące maskę antysmogową. Kluczowym elementem tego typu maski jest filtr. Kupując maskę, którą chcemy zakładać w mieście, zwrócić trzeba uwagę, czy filtr zrobiony jest z węgla aktywnego. Taki filtr doskonale ochroni również przed zatruciem gazami. Filtr umieszczony w maseczce powinien być co jakiś czas wymieniany, inaczej nie spełni ona swojej roli. Sprawdźmy także, jak duże cząstki zanieczyszczeń zatrzymuje wybrana przez nas maseczka, ponieważ najlepsze są te z filtrem będący w stanie zatrzymać zanieczyszczenia mające wielkość 0,3 mikrometra. Taki filtr zatrzyma nie tylko zanieczyszczenia, ale także wszystkie szkodliwe substancje.

Jaką maseczkę antysmogową kupić?

Wśród masek antysmogowych możemy wyszukać maski stworzone z myślą o osobach uprawiających sport. W żaden sposób nie utrudniają one treningu. Obieg filtrowanego powietrza jest w nich większy niż w tradycyjnych maskach antysmogowych. Bez względu jednak na to, czy w maseczce planujemy ćwiczyć czy po prostu chodzić po mieście, trzeba zwrócić uwagę, by bardzo dobrze przylegała ona do naszej twarzy. Sprzedawane obecnie maski antysmogowe produkowane są z tworzyw hipoalergicznych, dzięki czemu mogą być bez obaw stosowane przez osoby walczące z alergią. Ich producenci dokładają wszelkich starań, by nie tylko doskonale ochraniały one przed szkodliwymi substancjami, ale także żeby miały atrakcyjny wygląd. Ciekawy design oraz szeroki wybór kolorów sprawia, że każdy może kupić dla siebie odpowiednią maskę.