Sprzęt do drenażu limfatycznego – jak działa i kiedy jest wykorzystywany

Dowiedz się więcej o aparacie do presoterapii na https://carepump.pl.

Presoterapia to technika masażu, której zadaniem jest usprawnienie cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX wieku – to zestaw najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz pompujących, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do punktu masażu oraz stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do presoterapii – stymulacja krążenia limfy

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów chętnie stosowane są maszyny do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe ramiona albo nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody urządzenie uciska kończynę, wspomagając tym samym krążenie chłonki. Jest dużo powodów do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To między innymi zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej” czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – domowy sprzęt do presoterapii

Mnóstwo opcji użycia urządzeń do drenażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. Współcześnie osoby cyklicznie stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za sprawą innowacyjnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest drenaż. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, zatem bez trudu można zabrać je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być zawsze uzgodnione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym na własną rękę, ponieważ występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to np. choroba nowotworowa czy zakrzepica, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]