Unikasz dentysty? Niesłusznie

Pomimo wiedzy o tym, że o zęby należy naprawdę dbać, nasi rodacy nadal nieczęsto wybierają się do dentysty. Przyczyną najczęściej bywa normalny strach, który zresztą dziś jest zupełnie nieuzasadniony. Dentysta obecnie wykorzystuje wszak innowacyjne narzędzia, dzięki czemu chorzy nie muszą martwić się bólem. Innowacyjne rozwiązania pozwalają na wykonanie wielu trudnych zabiegów. Z czym więc najczęściej udajemy się do gabinetu? Które usługi cieszą się szczególną popularnością wśród chorych?

Najczęstsze usługi dentysty

Rzadko dziś udajemy się do dentysty z zębami, jakich nie sposób już uratować. Takie przypadki jednak nadal się zdarzają, zaś jedynym rozwiązaniem okazuje się wówczas usunięcie zęba i wstawienie protezy. Szczęśliwie oczywiście sporo zębów dentysta może odbudować – z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi jest to możliwe także w razie sporych ubytków. Jakie rozwiązania to umożliwiają?

Nie bój się dentysty

Eliminacja dyskomfortu podczas zabiegów wynika w szczególności z zastosowania nowych technik oczyszczania zębów. W miejsce tradycyjnych borów dentysta wykorzystuje obecnie między innymi specjalne żele i gaz. Skaler i laser to kolejne technologie, których używa dentysta. Zaś kliny są wykorzystywane w szczególności w czasie rekonstrukcji uzębienia. Ułatwiają one dotarcie światła utwardzającego do trudno dostępnych szczelin i odseparowanie zębów.