Grzejnik na podczerwień – nowe metody ogrzewania

Grzejnik na podczerwień to alternatywa dla opalania budynków węglem kamiennym. Pozwala on na uzyskanie dużych oszczędności, rewelacyjnie sprawdza się w naszym klimacie i służy do ogrzewania całego domu. Przekonajmy się zatem z jakiego powodu grzejnik na podczerwień już niedługo może zastąpić tradycyjne piece centralnego ogrzewania.

Grzejnik na podczerwień – wypróbuj włókno węglowe

Grzejniki na podczerwień stworzone są z najlepszego tworzywa, które gwarantuje doskonałe rezultaty. W przeciwieństwie do kaloryferów, tutaj ciepło rozprzestrzenia się jednostajnie. Taka sama temperatura panuje zarówno przy suficie, jak i przy podłodze. Grzejnik na podczerwień używa się w zróżnicowany sposób – do konstrukcji wewnętrznych, ogrzewania podłogowego. Wykorzystuje się go zarówno w lokalach suchych oraz o podwyższonej wilgotności. Płyty są wytrzymałe na urazy oraz niezwykle dyskretne – możemy je zamaskować poprzez malowanie albo okładziny ceramiczne.

Grzejnik na podczerwień – zdrowie i bezpieczeństwo

Powietrze emitowane przez grzejnik na podczerwień kumuluje się wewnątrz domu, znika też nadmierna wilgoć. Gwarantuje to zmniejszenie wydatków na ogrzewanie. Wyprodukowane powietrze jest również bezpieczne – nie potęguje alergii, nie szkodzi astmatykom i osobom chorującym przewlekle, które znajdując się w miejscach ogrzewanych w tradycyjny sposób mogą odczuwać poważne dolegliwości. Grzejniki na podczerwień eliminują zjawisko cyrkulacji, dzięki czemu powietrze wewnątrz pomieszczenia jest bezpieczne i nie rozprzestrzenia alergenów. Panele infrared gwarantują 2 rodzaje ciepła: otrzymywane wprost z paneli oraz oddawane przez ściany i meble. To wszystko powoduje, że grzejniki na podczerwień stają się doskonałą alternatywą dla standardowych metod ogrzewania budynków.