Ogrzewanie płaszczyznowe – poznaj zalety

Ogrzewanie płaszczyznowe tak naprawdę nie jest współczesnym pomysłem, gdyż jego prototypy powstały już w starożytnym Rzymie. Obecnie to rozwiązanie zyskuje wielu fanów, w głównej mierze dzięki świetnym rezultatom – możemy osiągnąć jednolity rozkład temperatury oraz dowolnie dostosować do niestandardowej powierzchni. Czy warto zainstalować w domu ogrzewanie płaszczyznowe? Przekonajmy się.

Ogrzewanie płaszczyznowe – innowacyjny system grzewczy

Ogrzewanie płaszczyznowe to system grzewczy, który nie stosuje tradycyjnych kaloryferów, tylko specjalne płyty i kable znajdujące się wewnątrz ścian. Koncepcja ta powoduje, że nieruchomości są ogrzewane niezwykle równomiernie. Istnieje mnóstwo atutów, które dystansują tradycyjne sposoby ogrzewania nieruchomości. Jest przystosowane do alergików, ponieważ nie unosi w powietrze zarodników pleśni. Przewody są niezauważalne – można je schować z boku płyty, co powoduje, że ogrzewanie płaszczyznowe jest też świetnym patentem dla ludzi dbających o oryginalną aranżację pomieszczeń. Płyty możemy docinać pod wymiar i dowolnie łączyć, dzięki czemu może zagwarantować optymalną temperaturę nawet w lokalach o dużej kubaturze.

Ogrzewanie płaszczyznowe – kiedy je zamontować?

Kiedy warto zdecydować się na ogrzewanie płaszczyznowe? To technologia w głównej mierze dla osób, którym zależy na oszczędnościach, nawet jeśli będą one długofalowe. Wykorzystywane jest również w domach o niskim poziomie przepuszczalności cieplnej. A może chcemy zatroszczyć się o dzieci, które cierpią na alergię? System ten wymiernie zredukuje schorzenia związane z zarodnikami grzybów. Ogrzewanie płaszczyznowe sprawdzi się też w nowoczesnych domach, w których grzejniki mogą psuć estetykę. Montaż jest błyskawiczny i bezproblemowy, a system może być umieszczony przy pomocy płyt GK.