Ogrzewanie podczerwienią – czy to się opłaca?

Tradycyjne systemy CO mają wiele wad. Są niezbyt wydajne, a wystrój pomieszczeń psuja niekiedy kaloryfery. Nic więc dziwnego, iż w sklepach dostępne są coraz nowsze instalacje, które mają stać się rozwiązaniem podobnych kłopotów. Wśród nich jest między innymi ogrzewanie podczerwienią, które zdobywa od niedawna ogromne uznanie. Czym się charakteryzuje? Dlaczego opłaca się zamontować taki system? Na jakie wydatki powinni przygotować się jego użytkownicy?

Zasady działania ogrzewania podczerwienią

Ogrzewanie podczerwienią, jak nietrudno się domyślić, generuje promieniowanie podczerwone. Jest ono niewidoczne dla człowieka oraz całkowicie niegroźne. Ciepło odbierają następnie osoby przebywające w pomieszczeniu oraz meble, a następnie oddają na zewnątrz, a tego skutkiem jest zwiększenie temperatury. Panel do ogrzewania podczerwienią konstrukcją przywodzi na myśl więc zwykłą żarówkę – z tym, że generuje dużo wyższą moc.

Ogrzewanie podczerwienią – plusy?

Dla miłośników estetycznych rozwiązań plusem będzie z pewnością to, iż ogrzewanie podczerwienią nie wykorzystuje brzydkich grzejników. Promienniki prezentują się zaś dużo korzystniej i możemy ozdobić je dowolną dekoracją. Ogrzewanie podczerwienią to także idealne rozwiązanie dla osób z alergiami – nie wzbija brudu, a wraz z nim groźnych dla nich roztoczy. Powinniśmy również dodać, że takie ogrzewanie pozwala na zminimalizowanie opłat.