Panel grzewczy – ciepło w Twoim domu

Panel grzewczy to rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli połączyć niezwykły styl z ogromną funkcjonalnością. Wykorzystując fale podczerwone, może w kwadrans ogrzać każde pomieszczenie, nie psując przy tym jego wystroju, czym wyróżnia się wśród systemów złożonych z kaloryferów. Panel grzewczy bywa zwykle używany w pomieszczeniach o metrażu do dwudziestu pięciu m2, bo w nich wykazuje największą efektywność. Dlaczego warto go wybrać? Jak jest skonstruowany panel grzewczy?

Budowa panelu grzewczego

Panel grzewczy, jak już wspomnieliśmy, wykorzystuje promieniowanie podczerwone. Generuje więc ciepło przywodzące na myśl promienie słoneczne. Promieniowanie jest niewidoczne dla człowieka, a poza tym okazuje się także w stu procentach niegroźne. Panel grzewczy emituje energię, którą potem pobierają wszystkie będące we wnętrzu przedmioty oraz oddają z powrotem. Gwarantuje to lokatorom znacznie większą wygodę niż tradycyjne instalacje ogrzewania.

Wybierz panel grzewczy i ciesz się zielonym CO

Panel grzewczy dobrze kupić nie tylko z uwagi na wygodę. To bowiem idealny rodzaj CO dla ludzi walczących z alergiami, ponieważ nie wzbija powietrza z niższych poziomów pokoju. Wraz z ogrzanym powietrzem unoszą się również drobnoustroje, które wywołują alergie. Panel grzewczy także umożliwia zmniejszenie opłat – w odróżnieniu od pozostałych instalacji, wykorzystuje aż dziewięćdziesiąt dziewięć procent ciepła. Panel grzewczy charakteryzuje także prosty montaż – zrobimy to sami w parę godzin.