Sklep internetowy z kurtynami powietrznymi

Podczas upałów prawdziwym kłopotem może stać się napływanie ciepła z dworu do wentylowanych obiektów. Istnieją na szczęście skuteczne metody, dzięki którym bez trudu możemy zapobiec rośnięciu temperatury. O czym mowa? Pomogą w tym kurtyny powietrzne.

Jak działają kurtyny powietrzne?

Rolą tych urządzeń jest tworzenie zapory, przez którą nie przeleci się powietrze spoza pomieszczenia. Kurtyny powietrzne dzielą się na poziome oraz pionowe – pierwsze montowane są nad futryną, drugie zaś z wzdłuż ościeżnicy. Ich zastosowanie pomaga zmniejszyć koszty ocieplenie pomieszczeń – często oszczędności mogą wynieść nawet 30 procent.

Użycie kurtyn powietrznych

Kurtyny powietrzne używane są zazwyczaj w obiektach użyteczności publicznej. Niekiedy spotyka się je także w domach handlowych lub fabrykach. Rzadziej używa się ich natomiast w zwykłych domach – sprawdzają się tylko tam, gdzie następuje znaczny przepływ powietrza.

Na upały lub zimę – kurtyny powietrzne

Warto napisać, że kurtyny powietrzne nie zawsze są stosowane tylko gdy temperatury przekraczają 25 stopni Celsjusza – dostępne są także kurtyny przeznaczone do stosowania również podczas chłodów. Emitujące gorące powietrze kurtyny zapobiegają zmniejszeniu temperatury w środku pomieszczeń, co sprawia, że doskonale sprawdzą się w magazynach.