Są najprostszym rozwiązaniem dla dostarczenia świeżego powietrza – nie może zatem dziwić, że z roku na rok są coraz popularniejsze. Wentylatory dachowe nie kosztują za wiele, a ich efektywność pozwala używać ich w najróżniejszych obiektach. Co powinniśmy wiedzieć o wentylatorach tego rodzaju?
Wentylatory dachowe – założysz je bez problemów
Wybierając montaż urządzenia tego rodzaju, nie musisz tworzyć specjalistycznych pomieszczeń. Zbędne są też kanały instalacyjne – medium wprowadza się do wewnątrz przez otwory w dachu bezpośrednio do danego obiektu.
Obsługa wentylatorów dachowych
Konserwacja opisywanych wentylatorów będzie równie łatwa, co ich montaż. Wentylatory dachowe naprawia się na dachu, co dla ludzi pracujących w wentylowanym z ich użyciem obiekcie nie jest żadną niedogodnością. Naprawa takich wentylatorów wiąże się też z koniecznością ich rozbierania – wystarczy otworzyć odpowiednią klapę.
Inne zastosowania wentylatorów dachowych
Wentylatory dachowe mogą być wykorzystane także razem z tradycyjną instalacją. Tego rodzaju rozwiązanie umożliwia ograniczenie ceny ich eksploatacji, a w niektórych przypadkach również polepszenie wydajności.
Jak wytwarza się wentylatory dachowe
Najpopularniejszymi rodzajami urządzeń takiego typu są osiowe, promieniowe oraz bębnowe. Różne są również surowce, z jakich wytwarza się te urządzenia – od plastiku, przez blachę glinową, aż po miedź albo stal konstrukcyjną.
Wentylatory dachowe do specjalnych zastosowań
Dostępne są również wentylatory dachowe specjalnego przeznaczenia – między innymi urządzenia wytrzymałe na wysokie temperatury.