Atrakcje i narty w Austrii

Austria to kraj, który olśniewa zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, możliwością uprawiania snowboardu na świetnie przygotowanych stokach oraz aktywnego spędzania czasu. Planujesz urlop w Austrii? Zobacz, dlaczego warto tu przyjechać!

Narty w Austrii – parki dla dzieci, baseny termalne i restauracje

Jakie są najpopularniejsze kurorty w Austrii, do których co roku zjeżdżają setki turystów? Z całą pewnością warto przyjechać do Shuttdorf, ośrodka położonego w regionie Ziemi Salzburskiej. Stąd niedaleko do ośrodka turystycznego Zell am See oraz przepięknego zbiornika wodnego Zeller See. Dla turystów przygotowano wspaniałe atrakcje – wyciągi narciarskie, gdzie możesz szusować do woli, ale także kompleks basenów. Najchętniej odwiedzane kurorty Ziemi Salzburskiej to Alpendorf, Flachau oraz Altenmarkt. Każdy koneser aktywności fizycznej wybierze coś dla siebie także w rejonie Tyrolu. Na szczególną uwagę zasługuje położona w dolinie Otzal gmina Solden, w której znajdują się trasy przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i wprawionych narciarzy. Znajdziesz tutaj również tor saneczkowy, saunę i park dla dzieci.

Narty w Austrii – rozgrywki hokeja na zamarzniętym jeziorze

Tyrol to także ośrodek sportowy Nauders, który liczy 120 km tras zjazdowych. Warto pojawić się tutaj w czasie ferii zimowych, ze względu na liczne atrakcje dla najmłodszych fanów sportu. Wiele ośrodków w Austrii zapewnia jednak wspaniałe warunki do uprawiania sportów nie tylko zimą. Masz ochotę na inne atrakcje? W okolicy Kaprun będziesz mógł obserwować wyścigi psów oraz mecze hokeja na naturalnym lodowisku. Interesuje Cię odpoczynek od stoku? Rewelacyjnym pomysłem jest odwiedzenie zamku w Kaprun oraz innych zabytków. Narty w Austrii to znakomity pomysł na udany urlop!