Livigno idealnym miejscem na narty we Włoszech

Na przestrzeni ostatnich lat narciarstwo zaczęło cieszyć się wielką popularnością wśród Polaków . Jazdę na nartach lubią zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Dzisiaj coraz więcej osób stawia na wyjazd na urlop zimowy poza granice Polski. Pośród lubianych przez fanów jazdy na nartach miejscowości wymienić należy położone we Włoszech Livigno.

Narty we Włoszech – dlaczego właśnie Livigno?

Włochy to pełen uroku oraz bardzo zróżnicowany kraj, który ma mnóstwo do zaoferowania odwiedzającym. Livigno położone jest w Lombardii będącym jednym z bardziej urokliwych włoskich regionów. Ośrodek narciarski usytuowany jest na wysokości 1809 metrów nad poziomem morza, a turyści mają możliwość skorzystać tam z przeszło trzydziestu wyciągów dla narciarzy. Trasy odznaczają się zróżnicowanym poziomem trudności, co umożliwia każdemu narciarzowi na wybranie stoku idealnie dopasowanego do indywidualnych umiejętności oraz zdolności. Ogromnymi atutami Livigno są silnie nasłonecznione stoki i częste opady świeżego śniegu. Dzięki temu pokrywa śnieżna utrzymuje się na zboczach przez przeszło dziewięć miesięcy w trakcie roku. Walorem kurortu dla narciarzy w Livigno jest też niezwykle bogata – a przy tym niezwykle nowoczesna – infrastruktura narciarska, co ma istotny wpływ na wygodę narciarzy.

Narty we Włoszech – co Livigno oferuje zagorzałym narciarzom?

Ci, którzy lubią spędzać czas jeżdżąc na nartach mogą zdecydować się na kupienie skipassu. Jest to bilet zniżkowy pozwalający na kilkakrotne użytkowanie wyciągów narciarskich. Ponad to, turyści mieszkający w niektórych ośrodkach mogą otrzymać dodatkową zniżkę, co znacznie zmniejsza koszt wypoczynku. Urlop połączony z jazdą na nartach na trasach narciarskich w Livigno to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają zadbanej infrastruktury, doskonale przyszykowanych stoków, tras o ogromnym zróżnicowaniu i pokaźnej ilości śniegu. Z całą pewnością wypoczynek odbyty w Livigno będzie naprawdę udany i zapewni niezapomnianych wspomnień.