Trekking w Dolomitach – nie tylko dla zaawansowanych

Dolomity trekking. Uzyskaj więcej informacji.

Zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością poznali już większość szlaków trekkingowych w naszym kraju wyznaczonych w Karkonoszach, w Bieszczadach oraz w Tatrach. Niewątpliwie budzą one zachwyt, jednak osoby, które często praktykują ten rodzaj aktywności z czasem pragną przeżyć ponownie ekscytację płynącą z wycieczek po mało znanym zakątku świata. Dlaczego więc ograniczać się tylko do szlaków w polskich górach, gdy można zachwycać się cudownym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – wyznaczono w nich także łatwe szlaki

Dolomity, czyli pasmo górskie leżące w całości w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się dużą liczbą baszt skalnych, poszarpanych grani oraz stromych turni, które podczas dnia pod wpływem padających na nie promieni słonecznych zmieniają swój kolor. Jest to także jedno z najurokliwszych pasm górskich naszego kontynentu (o ile nie całego świata!), nie dziwi zatem, iż dekadę temu trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występuje wiele urwisk, dość spadziste stoki i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich też mnóstwo prostych tras, z którymi da sobie radę zdecydowana większość turystów mających pewne doświadczenie w trekkingu.

Szczyty Tre Cime i Brenty – co warto podziwiać podczas trekkingu w Dolomitach?

Niedoświadczonych miłośników trekkingu bez wątpienia zachwyci przejście przez to pasmo górskie po via ferratach, czyli po szlakach wyposażonych w liny zabezpieczające. Harmonogram ekskursji tego rodzaju jest tak opracowany, by członkowie grupy przeszli instruktaż z zasad asekuracji oraz sposobów poruszania się po takiej trasie. Bardziej zaznajomieni z górami i posiadający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą zadowoleni z przeprawy trasą po Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu turystów bardzo trudna, jednak ten, kto weźmie w niej udział na pewno nie zapomni o niej przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić także w interesujący sposób zimowe miesiące, poruszając się po mało spadzistych terenach na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na Tofany i grupę Dolomiti di Sesto.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]