Dlaczego banery reklamowe są tak popularne?

Reklama outdoorowa to jedna z najskuteczniejszych technik. Zdaje egzamin w razie rozmaitych firm – od hipermarketów, przez regionalne przedsiębiorstwa aż po kampanie społeczne. Wyróżniamy najróżniejsze metody reklamy zewnętrznej – wielkie plakaty, małe postery, a nawet graffiti. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się jednak banery reklamowe. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego, bo wykazują wiele atutów. Na jakich zasadach jednak opiera się strategia z wykorzystaniem banerów? Dlaczego są tak często wybierane przez rozmaite marki?

Co dają banery reklamowe?

Banery reklamowe to specjalny rodzaj billboardu, który od tradycyjnego odróżnia się tym, że wydrukowany jest na odpornym na wodę podłożu. Ze względu na fakt, iż do ich drukowania stosuje się specjalne tusze, banery reklamowe okazują się dużo solidniejsze od pozostałych plakatów – nie szkodzą im deszcze lub promienie słoneczne. Spotykane są w różnych wersjach, jednak przeważają te wielkoformatowe – są łatwiej zauważalne, a skutkiem tego jest efektywność stosującej je reklamy.

Banery reklamowe – gdzie je zlecić?

Z wiadomych powodów produkcję banerów reklamowych lepiej zlecić specjalistycznej drukarni – samodzielnie ich zrobienie jest przecież niewykonalne z uwagi na wykorzystanie właściwego materiału oraz tuszu. Drukarnie często także proponują stworzenie projektów banerów reklamowych, a zazwyczaj zapłacimy za tę pomoc mniej niż u grafika.