Druk banerów – nie tak prosty jak myślisz

Banery to jedna z najbardziej wytrzymałych form promocji zewnętrznej. Zwykłe postery nie zdają egzaminu w zetknięciu z wilgocią – papier, z którego zostały wyprodukowane, prędko wszak mięknie, zaś farba się zmywa. Banery reklamowe tych wad nie mają, bo do ich produkcji stosowane są odporne na wilgoć materiały, takie jak PCV. Nic zatem zaskakującego, iż są one chętnie używane przez rozmaite marki – tak te międzynarodowe, jak i funkcjonujące tylko na szczeblu lokalnym. Jak jednak przebiega druk banerów promocyjnych? Jakiej firmie go powierzyć?

Innowacyjny druk banerów

Wytrzymałość banerów reklamowych okazuje się w ogromnym stopniu wynikiem użycia właściwych technologii produkcji. Najczęściej stosowany jest druk solwentowy, bo jego plusem okazuje się wytrzymałość na działanie warunków atmosferycznych. Wytrzymałość na wpływ światła słonecznego zapewnia również technologia naświetlania barwników za pomocą promieni ultrafioletowych. Ogromne znaczenie ma oprócz tego materiał, na którym będzie naniesiony projekt – bezwzględnie powinien być odporny na deszcz oraz uszkodzenia mechaniczne. Dlatego wykorzystywane są między innymi rozmaite gatunki PCV oraz odpowiednie siatki.

Druk banerów – jaka drukarnia?

Jak nietrudno się domyślić, druk banerów jest związany z koniecznością wykorzystania właściwych materiałów oraz specjalistycznego sprzętu. Powinniśmy zatem powierzyć go sprawdzonej drukarni – tylko w ten sposób zyskamy pewność, iż zamówione banery będą przygotowane na odpowiednim poziomie oraz nie uszkodzą się w trudnych warunkach. W drukarniach świadczących druk banerów nierzadko możemy też zamówić opracowanie ich wzorów.