Raport danych pozafinansowych – standard, którego warto przestrzegać

Pod tym linkiem uzyskasz kompleksową pomoc fachowca w dziedzinie wykonania raportu danych pozafinansowych

Raporty danych pozafinansowych bywają coraz chętniej tworzone przez najróżniejsze przedsiębiorstwa. Na ich opracowanie najczęściej decydują się wiodące korporacje – państwowe kompanie oraz światowe firmy, lecz spotyka się je też w trochę mniejszych spółkach. Najczęściej spotykanym rodzajem raportu danych pozafinansowych okazuje się CSR, czyli raport odpowiedzialności społecznej. Z danych, jakie są w nim zawarte można dowiedzieć się między innymi jakie są proporcje kobiet i mężczyzn na najważniejszych stanowiskach kierowniczych, jak ważna jest dla firmy troska o ekologię i w które akcje społeczne lokuje środki. Dlaczego jednak warto opracować raport danych pozafinansowych? O jakich rzeczach pamiętać przy jego wydaniu, aby dał spodziewane rezultaty?

Dlaczego warto przygotować raport danych pozafinansowych

Na raport danych pozafinansowych warto postawić przede wszystkim ze względu na wizerunek firmy. Publikując raport CSR tworzymy image firmy zaangażowanej, a to ma wpływ zarówno na wzrost liczby kontrahentów, jak i brak problemów z przyznaniem późniejszych kredytów. Raport danych pozafinansowych oprócz tego umożliwia stworzenie związków z miejscowymi organizacjami i samorządami, a to będzie bardzo ważne dla każdej marki – zarówno lokalnych przedsiębiorstw, jak i ogólnoświatowych korporacji.

Forma raportu danych pozafinansowych

Stworzenie raportu danych pozafinansowych przyniesie spodziewane efekty tylko wówczas, kiedy jego wyniki opublikujemy w przystępnej estetycznie formie. Z tego powodu po przygotowaniu informacji, warto powierzyć złożenie raportu sprawdzonej firmie graficznej. Tym sposobem ewentualni kontrahenci łatwo znajdą wszystkie informacje, a to w dużym stopniu rzutuje na ich opinie o firmie. Pamiętajmy również, iż raport danych pozafinansowych jest elementem strategii formowania wizerunku firmy – powinien więc nawiązywać do wydawanych przez nią pozycji reklamowych.

Dane teleadresowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]