Aktywne wyprawy w góry – dlaczego warto się na nie zapisać?

Aktywne wyprawy - tu poznasz aktualną ofertę.

Istnieją dwa rodzaje ludzi: ci, którzy wolne dni kochają spędzać na błogiej bezczynności i ci, którzy każdy urlop starają się zorganizować sobie tak, aby zrobić coś spektakularnego, czego dotąd nie doznali. Z myślą o takich osób biura turystyczne szykują ciekawe oferty wypraw dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

Wycieczki dla aktywnych to drobiazgowo zorganizowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy pragną zobaczyć przeróżne rejony naszej ojczyzny oraz świata od całkiem nowej strony. Plan takich podróży jest jest pełen porywających atrakcji, których zwyczajny turysta nie dozna z pozycji wygodnego siedziska na balkonie dzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób szukających interesujących doświadczeń to dodatkowo perfekcyjna okazja, by nabyć kolejne kwalifikacje, ponieważ w wielu przypadkach wiąże się ze instruktażami potrzebnymi do poznania reguł przetrwania na danym terenie. W czasie wyprawy w góry można m.in. dowiedzieć się, jak korzystać z czekana oraz raków czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci opanowują metody survivalu, a także tego, co zrobić w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, czyli np. w przypadku zejścia lawiny. Należy także dodać, iż taka wycieczka w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi wyzwaniami wymagającymi ufności i współpracy pomiędzy uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Aktywne wycieczki – gdzie można pojechać?

Atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas należytej kondycji fizycznej, to przeważnie wyprawy w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z odpowiednią kondycją, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i pokonać 4 najważniejsze wierzchołki tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę oraz Turbacz. Mogą także zabrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska sycylijskie parki narodowe, Etnę i przespacerują się ulicami najpiękniejszych miast tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanii. Lecz Stary kontynent to nie jedyne kraje, dostępne dla nieprofesjonalnych globtroterów – bez trudu poradzą sobie też podczas wycieczki na Wyspy Komodo albo do Nepalu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]