Czego nauczysz się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Na tej stronie poznasz aktualną ofertę kursu górskiego.

Góry są niesamowite, a zarazem niebezpieczne. W zasadzie co parę tygodni, a głównie w miesiącach, kiedy urlopowicze masowo odwiedzają atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u podnóży znanych szczytów, w mediach informują o nowych fatalnych zdarzeniach z udziałem osób, które bez odpowiedniego wyposażenia porwały się na wyprawę trasą o najwyższej trudności. Zatem entuzjastom wysokich gór chcącym przeszkolić się w bezpiecznym poruszaniu się po nich polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenia w górach w bardzo małych grupach

Najlepszą drogą, aby nabyć nieodzowne umiejętności jest odbycie kompleksowego szkolenia pod okiem specjalistów z każdego z najistotniejszych obszarów związanych ze wspinaczką górską, innymi słowy przewodników górskich, ratowników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi poprawnego poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, posługiwania się czekanem, poznają reguły autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po trasach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które są potrzebne w czasie przeróżnych nieszczęśliwych wypadków. Kurs obejmuje także zasady właściwego działania w trakcie lawiny.

Kursy górskie, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które ma długoletnią praktykę jako realizator wypraw w łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Kursy odbywają się w plenerze (na Słowacji, w Austrii i w Polsce) w niewielkich grupach, które przeważnie nie przekraczają pięciu- osób. Skutkiem tego zdobywanie nowej wiedzy ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika kursu dostatecznie dużo czasu i uwagi, by mogli oni skutecznie opanować najważniejszą wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się w górach.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]