Lekcja biologii na żywo

Jeżeli Twoje dziecko nie jest zadowolone ze sposobu prowadzenia zajęć lekcyjnych w szkole, a chce poznać bliżej tajniki biologii, skorzystaj z oferty lekcji przyrody na żywo. Wiek nie gra tu roli. Każdy może znaleźć coś dla siebie, zarówno uczniowie podstawówek oraz gimnazjów, jak i dorośli miłośnicy matki natury.

Lekcja biologii na żywo – czyli jak nauka może stać się przyjemnością

Dla każdego doświadczonego pedagoga nauka poprzez działanie jest podstawą do uzyskiwania pozytywnych efektów kształcenia. Spontaniczność takich lekcji sprawia, że przekazywane tą metodą wiadomości pozostają w pamięci na dłuższy czas. Ma to szczególne znaczenie w przypadku przedmiotów przyrodniczych. Lekcje biologii na żywo dają możliwość integracji różnych zmysłów. Uczestnicy za pośrednictwem różnych zmysłów mogą poznawać otaczającą naturę. Takich doznań dzieci nie mogą doświadczyć na standardowych zajęciach szkolnych. Empiryczne doznania uaktywniają większe partie mózgu, pozostawiając trwalsze ślady. Może to skłaniać do późniejszych refleksji. A na tym, w znacznej mierze polega nauka, by nie uczyć się jedynie suchych faktów , ale zmierzać do zrozumienia przebiegu procesów, ich skutków i przyczyn.

Lekcje biologii na żywo dają możliwość aktywnego uczestnictwa w przebiegu całych zajęć. Dają sposobność wzajemnej współpracy, jak i wyrażania własnych opinii. Dzięki takim ćwiczeniom w dzieciach rodzą się prawdziwi pasjonaci, którzy mają wpływ na rozwój nauki.