Rafting na Dunajcu – duże emocje i bliskość przyrody

Relaks na rzekach kojarzy nam się najczęściej ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróży znana w naszym kraju od ponad wieku i wciąż znajduje kolejnych zwolenników. W ostatnich kilku latach doczekał się jednak poważnego rywala. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Zapewnia on znacznie większe emocje od pływania kajakiem, a jednocześnie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się krajobrazami niedostępnymi dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy Dunajcem – dla kogo?

Turyści wybierający rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich usług dopasowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednakże umiejętność pływania i obsługi wioseł, zyskana przykładowo w kajaku albo kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, że spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Aby sprawnie poradzić sobie z wartkim nurtem oraz przeciwnościami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej formie i cenić sobie aktywne, również nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują cudowne widoki. Rafting Dunajcem to idealna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki należą wszak do najbardziej pociągających krajobrazowo regionów naszego kraju, a – można powiedzieć – i całej Europy. Spływ pontonowy Dunajcem to także znakomita opcja dla miłośników adrenaliny, ponieważ trasa obfitująca w liczne przeszkody i zakola podaruje wiele niezapomnianych emocji.