Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Co trzeba wiedzieć o atrakcjach w Małopolsce?

Mimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, zatem zdarza się, że ciężko odnaleźć się w zalewie informacji o zbliżających się imprezach kulturalnych bądź sportowych oraz godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

By pokazać zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o ekspozycjach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Turyści planujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka wyszukają zabytki i muzea, Centra Informacji Turystycznej, jak również kempingi, hotele i pensjonaty położone w miejscowościach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Oprócz tego dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. regiony agroturystyczne, zamek na Wawelu czy urok parków narodowych i krajobrazowych.

Przydatne rozmówki i lista konsulatów – istotne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też turystach z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych górskich miejscowości. Wiadomości znajdujące się na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale również w m.in w języku słowackim, włoskim i niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę konsulatów i ambasad mających swoje siedziby w regionie województwa małopolskiego. Szczególnie wartościowy dla obcokrajowców jest również dział Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słowa i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wczasów naszym kraju.

Dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego