Czego dowiesz się na kursie design for EMC?

EMC, tj. kompatybilność elektromagnetyczna, to nad wyraz istotny parametr wszystkich urządzeń elektrycznych. Właśnie ta cecha określa zdolność pracy urządzenia w konkretnym układzie. Urządzenie, które jest kompatybilne elektromagnetycznie nie powinno wytwarzać zakłóceń pozostałych pracujących w pobliżu systemów oraz być wrażliwym na zakłócenia przez nie generowane. Na to, czy produkt okaże się kompatybilny elektromagnetycznie wpływają już błędy jego twórcy, jeśli ten nie dostosowuje go do miejsca, w którym będzie on działał. Dlatego tak istotne jest to, aby projektanci systemów elektronicznych wiedzieli, jak tego typu problemów uniknąć.

Design for EMC – szkolenie?

Doskonałą sposobnością, żeby dowiedzieć się, jak projektować systemy elektryczne z uwzględnieniem EMC, są szkolenia design for EMC. W ich toku kursanci opanują najważniejsze zagadnienia związane z EMC czy też nauczą się jak rozpoznawać różne zakłócenia elektromagnetyczne, a także eliminować ich przyczyny. Następnym etapem kursu będzie projektowanie różnych elementów – od płytek drukowanych po pudełka zabezpieczające urządzenie przed zaburzeniami. Podczas kursu kursanci usłyszą też na co uważać przy poszukiwaniach laboratorium, w jakim prowadzone zostaną badania EMC.

Komu opłaca się wziąć udział w kursie design for EMC?

Warto przy tym pamiętać, że nie wszyscy mogą uczestniczyć w szkoleniu design for EMC. Tego typu kursy kierowane są przede wszystkim do osób z minimum podstawowymi informacjami na temat budowy systemów elektrycznych oraz EMC. Zazwyczaj biorą w nich udział specjaliści elektronicy oraz testujący, jednak są również otwarte na specjalistów działających w pozostałych zawodach.