Jakie zastosowania mają koloidy srebra?

Bardzo rozcieńczone srebro, które zostało połączone z żelatyną bądź białkiem to preparat , który nazywa się kolargol. O wiele częściej jednak zamiast właściwej nazwy środek ten określa się mianem srebro koloidalne. Używane jest ono przede wszystkim w lecznictwie. Sięga po nie bardzo dużo gałęzi medycyny.

Srebro koloidalne – w pełni naturalny antybiotyk

Właściwości antybakteryjne srebra koloidalnego sprawiły, że jest ono używane w lecznictwie. Wyjątkowo często korzysta z niego okulistyka i dermatologia, znacznie rzadziej stosują je urolodzy. Obecnie koloidy srebra stosowane są jako preparat do leczenia zewnętrznego. Właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe sprawiają, że po koloidy srebra sięga się wtedy, kiedy mogą pojawić się zakażenia o podłożu bakteryjnym oraz grzybiczym. Srebro koloidalne stanowi bowiem doskonały środek antyseptyczny. W medycynie wykorzystuje się je w formie maści (w dermatologii) bądź kropli (w okulistyce).

Kiedy może być wykorzystywanesrebro koloidalne?

Koloidy srebra wykorzystuje się w leczeniu opornie gojących się oparzeń, owrzodzeń i ran. W aptekach dostępne są suplementy diety, w których zawarte jest srebro koloidalne – mogą być wykorzystywane przy grypie oraz przeziębieniu, także jako leki wspierające leczenie kaszlu, anginy oraz zapalenia oskrzeli. Wyjątkowo często srebro koloidalne jest wykorzystywane do leczenia zmian pojawiających się na skórze. Można je wykorzystywać w przypadku egzemy, łuszczycy, trądziku, różnych postaciach grzybicy i przy łojotoku. Srebro koloidowe okazuje się skuteczne w stanach zapalnych pęcherza moczowego oraz jelita grubego. Można je zażywać też przy grypie żołądkowej. Zanim rozpoczniemy zażywać preparaty, w których zawarte jest srebro koloidalne, należy skontaktować się ze specjalistą, głównie w przypadku leków do użytku wewnętrznego. Nie wolno bowiem przekroczyć maksymalnej dziennej dozy, która jest naprawdę niewielka i stanowi zaledwie 0,014 mg na każdy kilogram naszej wagi. Srebro koloidalne możemy dodawać również do płukania odzieży, jak również stosować w celu neutralizacji nieprzyjemnego zapachu potu.