Właściwości oraz zastosowanie impregnatu hydrofobowego

W wielu wypadkach zależy nam na ochronie pewnych przedmiotów przed poplamieniem lub wilgocią. Idealnie nadają się do tego rozmaite impregnaty hydrofobowe.

Impregnat hydrofobowy – innowacyjna technologia w walce z wilgocią

Rozwój nowatorskich technologii spowodował, że pojawiły się nowatorskie sposoby ochrony różnorodnych materiałów przed wpływem wilgoci, w rezultacie czego w sklepach zagościły impregnaty hydrofobowe. Możliwości ich użycia są naprawdę szerokie, a liczba materiałów, które można nimi zabezpieczać, jest bardzo duża. Obecne są wśród nich przedmioty wykonane ze szkła lub z metalu, różne rodzaje tkanin i drewno. Zabezpieczając najróżniejsze przedmioty przed wpływem wody wyraźnie wydłużamy ich żywotność. Jest to szczególnie ważne w przypadku przedmiotów zrobionych z metalu, które pod wpływem wilgoci naprawdę szybko ulegają korozji. Tymczasem pokryte impregnatem hydrofobowym powierzchnie szklane zyskują szczególną właściwość, którą jest możliwość ich samooczyszczania się.

Z jakiego powodu opłaca się wybrać impregnat hydrofobowy?

Impregnaty hydrofobowe mają nadzwyczaj obszerne zastosowanie. Bardzo chętnie sięgają po nie producenci odzieży i obuwia sportowego. Już na etapie produkcji odzież oraz obuwie zabezpiecza się przed przesiąkaniem właśnie tego rodzaju impregnatami. Naprawdę chętnie kupują je osoby lubiące aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Impregnaty hydrofobowe posiadają jeszcze inną znaczącą właściwość – chronią nie tylko przed wpływem wilgoci, ale również przed tłustymi plamami. Substancje te chronią najróżniejsze materiały przed zabrudzeniami z soku, kawy czy czerwonego wina, przy czym nie zmieniają właściwości, którymi wyróżnia się zabezpieczany nimi obiekt. Równocześnie nie wpływają na ludzki organizm, ponieważ są w 100% bezpieczne. Tak zabezpieczona powierzchnia nie traci właściwości oddychających, co ma naprawdę wielkie znaczenie w przypadku wykorzystania impregnatu hydrofobowego do ochrony odzieży.