Wybielanie zębów – zabieg naprawdę bezpieczny

Chcemy posiadać ładne i białe zęby. Niestety picie ogromnych ilości kawy, czerwonego wina, herbaty czy palenie papierosów powoduje, iż zęby zatracają swoją śnieżnobiałą barwę. Na szczęście w dzisiejszych czasach można efektywnie rozwiązać ten problem. Aby znowu cieszyć się idealnie białym uśmiechem, wystarczy zdecydować się na wybielanie zębów.

Jak wygląda procedura wybielania zębów?

Wybielanie zębów to procedura w stu procentach bezbolesna. Znaczy to, iż korzystając z wybielania zębów nie trzeba obawiać się jakichkolwiek dolegliwości bólowych. Jednak należy pamiętać, że wybielanie jest skuteczne tylko w wypadku zębów naturalnych. Nie odświeża się koloru implantów, które z upływem czasu również mogą zmieniać swój kolor. Obecnie bardzo popularny jest zabieg wybielania zębów z wykorzystaniem lampy BEYOND. Wybielanie zaczyna się od dokładnego przeglądu stanu jamy ustnej. Następnie lekarz stomatologii przy pomocy specjalnego szablonu ustala, jaką barwę mają zęby przed wybieleniem, a dalej nanosi żel o działaniu wybielającym. Nie ma też przeszkód, by nałożyć żel na jeden ząb, który trzeba wybielić. Żel, którego zadaniem jest wybielenie zębów, zostaje aktywowany za pomocą „zimnego” światła , które emituje lampa. Przedostaje się ono aż do zębiny, skutecznie przenikając przez szkliwo. Dzięki temu usuwa dokładnie nawet spore odbarwienia. Na rezultaty nie trzeba długo czekać – można je bowiem zauważyć już po 3 zabiegach, z których każdy trwa średnio do dziesięciu minut.

Wybielanie zębów – nie tylko lampa BEYOND

Oczywiście wybielanie przy pomocy lampy BEYOND nie stanowi jedynej metody pozwalającej na zdobycie pięknych zębów. Używane są również obecnie profesjonalne szyny mające działanie wybielające. Proces wybielania można przeprowadzić także za pomocą lamp LED. Zabiegi wybielania zębów są naprawdę bezpieczne – nie należy obawiać się, że w efekcie ich przeprowadzenia pogorszy się kondycja zębów. Dzięki zabiegowi wybielania radować się można uzębieniem o doskonałym kolorze.