Na armaturze łazienkowej nie warto oszczędzać

Armatura łazienkowa to niezwykle istotny element wyposażenia tego pomieszczenia. Często niestety przy jej kupnie robimy poważne pomyłki. Nierzadko okazuje się, że niedawno nabyta bateria już zaczyna się rozszczelniać, trudno ją myć tudzież pobiera zbyt dużo wody. Większości takich pomyłek możemy jednak prosto się ustrzec – należy tylko wiedzieć o paru najważniejszych radach. Jak zatem kupować krany do naszej łazienki? Na co należy zwrócić uwagę, by armatura łazienkowa służyła nam całe dziesięciolecia?

Tania armatura łazienkowa – czy warto?

W marketach czeka na nas tania armatura łazienkowa, która na pierwszy rzut oka naprawdę przypomina wyroby renomowanych firm. Lepiej nie zwracać na nią uwagi, bo jej jakość jest naprawdę niska. Zdarza się, iż klienci, którzy wybrali tanią baterię, już po miesiącu są zmuszeni ją naprawić czy wymienić. Dlatego też warto wybierać wyłącznie armaturę łazienkową renomowanych firm. Tylko tak będziemy mieli gwarancję, iż wiele wytrzyma.

Co sprawdzić przy zakupie armatury łazienkowej?

Zdarza się również, że nawet armatura łazienkowa wysokiej klasy nie trafia w nasze potrzeby. Przed wyborem konkretnego produktu warto więc pomierzyć łazienkę, a następnie według tego wybrać kran – ustrzeżemy się w ten sposób kłopotów z wylewaniem wody. Powinniśmy też wiedzieć, że krany z jedną głowicą pobierają mniejszą ilość niż modele z podwójną głowicą. Jeżeli zatem ważne są dla nas oszczędności, sięgajmy po drugie modele. Dzięki temu mamy możliwość oszczędzić aż 20 litrów wody każdego dnia.