Do czego wykorzystuje się podłoża ogrodnicze?

Zakładanie ogrodów wymaga używania odpowiednich mieszanek, które pozwolą osiągnąć najlepsze rezultaty. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne i do których roślin się ich używa?

Podłoża ogrodnicze – węgiel brunatny i minerały sztuczne

Użycie odpowiedniego podłoża ogrodniczego pozwoli uzyskać piękne rośliny, dlatego szalenie istotny jest wybór najlepszych produktów. Chcesz, żeby na Twoim balkonie wyrosła imponująca roślinność, która wytrzyma niesprzyjające warunki zewnętrzne? W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów produktów ogrodniczych, które gwarantują znakomite efekty. Niektóre gatunki roślin wymagają szczególnych warunków – w takim przypadku zalecane jest mieszanie rozmaitych rodzajów minerałów. Mieszanki dostępne na rynku tworzą np. węgiel brunatny, nawozy mineralne, ziemia kompostowa, kora. Ziemie różnią się od siebie zawartością azotu, właściwościami fizycznymi i odczynem PH.

Podłoża ogrodnicze – doceń potencjał zielonego dachu

Ogród na dachu od zawsze był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest obecnie niezwykle modne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz wyhodować tam wspaniałe gatunki roślin, musisz zastosować odpowiedni substrat. Wyróżniamy substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy rodzaj podłoża wykorzystuje się np. w przypadku trawników. Na substracie intensywnym można uprawiać również byliny. Wymaga on niesamowitej dbałości i nie może być zastosowany w każdych warunkach. Duże obciążenie dachu jest kolejną przeszkodą do jego zastosowania. W przeciwieństwie do niego, podłoża ekstensywne są stworzone do hodowania mniej wymagających roślin, takich jak zioła, macierzanki i skalnice. Chcesz hodować rośliny które wytrzymają nawet ekstremalne warunki? Zainwestuj w substraty ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo skośnych powierzchniach.