Pielęgnacja trawników

Chyba każdy, kto ma własny dom bezpośrednio po dokonaniu wykończenia zaczyna planować założenie ogrodu. Nieodzownym składnikiem każdego podwórka jest trawnik. Da się go założyć na wiele sposobów, jednym z nich jest siew. Trawniki z siewów są bardzo znane i powszechne.

Jak prawidłowo zakłada się trawniki z siewów?

Zakładając trawniki z siewów, powinno się pamiętać o najlepszym czasie wysiewu nasion. Miesiąc i pora roku mają kolosalne znaczenie dla rezultatu. Najlepszym czasem na wysiew jest maj lub przełom sierpnia i września. Od tego, jaki typ trawnika chcemy założyć zależy gatunek wybranych nasion. Do procesu siania należy przystąpić w bezwietrzny i pochmurny dzień, starając się przysypywać nasiona kilkucentymetrową warstwą ziemi. Ważne jest również wałowanie ziemi, dzięki czemu nasiona będą efektywniej czerpać wodę z gleby. Trawniki z siewów wymagają właściwej pielęgnacji zaraz po wysiewie. Pomyłki i zaniedbania często skutkują nieoczekiwanym złym efektem.

Czy opłaca się zakładać trawniki z siewów?

Zakładanie trawników z siewów jest metodą wymagającą wiele troski i pracy, jest również czasochłonne. Często zdarza się też, że taki typ trawnika nie spełnia oczekiwań przy znacznie nachylonej powierzchni. Nie zmienia to jednak faktu, że taki rodzaj murawy posiada wiele korzyści. Przykładem jest cena. Stworzenie trawnika z siewu nie kosztuje dużo. Co więcej, istnieje możliwość całkowitego dopasowania go do potrzeb – dzięki temu, że sieje się go samodzielnie, można wybrać optymalne dla miejsca i konkretnej ziemi nasiona. Umożliwia to osiągnięcie naprawdę wspaniałego efektu.