Chirurg stomatolog – jak pozbyć się problemów z uzębieniem?

Nie wszystkie schorzenia uzębienia można zlikwidować zwykłymi metodami. Jeżeli okazują się one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem bywa zwykle któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy udać się między innymi w razie znacznych uszkodzeń zębów, potrzeby wstawienia implantów czy mostów, uszkodzeń dziąseł oraz schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego typu nowotwory bądź narośle. Jakie metody bywają jednak wykorzystywane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza udać się, żeby leczenie było były komfortowe i nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Z pewnością najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są usunięcia zębów – również tych bardzo zniszczonych, potrzebujących otwarcia tkanek oraz dłutowania. W razie sporych uszkodzeń lub chorych po złamaniach konieczne okazuje się niekiedy odbudowanie kości – to także wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także leczeniem wszelkich schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej guzów czy owrzodzeń – oraz odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak nietrudno stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być przyczyną poważnych problemów. Dobrze zatem napisać parę zdań o tym, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog i czym kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze jest z pewnością to, by stosował on wyłącznie nowoczesne akcesoria i, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma też atmosfera w gabinecie i stosunek dentysty do pacjentów – wiele powiedzą nam o nim komentarze wcześniejszych klientów, które wyszukamy na przykład w internecie bądź wśród przyjaciół.